ATGAL

Pilvo šokio pamokos

Kam tik nesiryžta moteris, kad maksimaliai ilgiau liktų graži, jauna ir geidžiama: šeipingas, fitnesas, aerobika, treniruokliai, dietos, tabletės, maisto papildai ir ... plastinės operacijos. Iš tiesų moters patrauklumo, grožio ir geros savijautos receptas sukurtas prieš daugelį šimtmečių. Seniai žinoma, jog arabiški šokiai yra „prisotinti“ stipria energetika.

Arabiškas šokis (pilvo šokis, angl. bellydance) yra seniausia darbo su savo kūnu tradicija. Daugelio šimtmečių laikotarpyje pilvo šokis tarnavo kaip moters atjaunėjimo ir meninės saviraiškos priemonė. Pilvo šokio dėka moteris, nepriklausomai nuo amžiaus ir fizinio pasiruošimo, gali būti nuostabi savo kūne, mokės panaudoti savo grakštumą, kuris jai duotas gamtos. Tai moters prigimties atspindys ir ryšys su pasauliniu Moters pradu. Kad atlikti pilvo šokį, visai nesvarbus amžius, kūno sudėjimas, šokių patirtis. Reikia tik didelio noro ir meilės sau, savo kūnui, šokiui, aplinkiniam pasauliui. Juk kaip joks kitas stilius, pilvo šokis harmonizuoja kūną ir sielą, daro žmogų laisvesniu, pasitikinčiu savimi, patrauklesniu kitiems.

Šiuo metu pilvo šokio elementus galima aptikti daugelyje kitų šokių krypčių. Šis šokis ne tik gerina sveikatą, jis yra gražus ir estetiškas. Todėl paskutiniu metu daugelis moterų pamėgo jį. Šokio programas su arabiško šokio elementais galima pamatyti estradoje, naktiniuose klubuose, diskotekose. Galima teigti, jog pilvo šokis – tai pilnai susiformavęs šiuolaikinis šokio stilius leidžiantis šiuolaikinei moteriai pažinti save, tapti labiau pasitikinčiai savimi, ne tik fiziškai, bet ir emociškai. Ne veltui daugelis specialistų mano, jog pilvo šokis užkariaus pasaulį. Europoje pačiuose prašmatniausiuose klubuose vis dažniau skamba arabiška muzika, ir vis daugiau žmonių šoka arabiško stiliaus elementus, stebindami savo grakštumu ir grožiu.

Senovinė pilvo šokio kultūra yra labai įvairiapusė ir daugialypė. Mes stengiamės daryti viską, kad Jus pasiektų didi arabiška kultūra, neįtikėtinai turtinga neįkainojamomis žiniomis, kurios suteikia šokio džiaugsmą, nepakartojama moteriškumą, neįtikėtinus savo kūno valdymo sugebėjimus ir jėga bendraujant su priešinga lytimi.

Mes siekiam tikro pilvo šokio kultūros supratimo. Šokių mokykla „Kairo žvaigždė“ – tai, visu pirma, moteriškumo, individualumo, grožio ir plastikos mokykla. Ir svarbiausia – tai didžios ir labai senos rytietiško šokio kultūros mokykla. Mūsų užduotis – šokėjų, kurios galės teisingai atlikti pilvo šokį, parodyti žiūrovui, jog tai yra menas, o ne erotinis šokis, paruošimas.

Kruopščiai paruošta programa ir daugiametė mokymo patirtis leidžia per trumpą laiką pasiekti, kad kiekviena atėjusi į mokyklą, paprastų ir prieinamų šokio judesių dėka, galėtų suprasti, kaip dirba jos kūnas, pajusti savo prigimtinį grakštumą, nuimti raumenų ir emocijų įtampos perteklių. O plati rytietiškų šokių stilių ir pakraipų gama leidžia pasirinkti būtent tą techniką, kuri labiausiai artima ir suprantama, arba išbandyti save įvairiuose, kartais priešinguose stiliuose.